Josif-Klek-Reklame.jpg
15. септембра 2017.

Научни скуп у Виминацијуму

Међународни симпозијум Циркулација античког новца на територији југоисточне Европе који од 14. до 18. септембра организују Археолошки институт из Београда и Археолошки парк Виминацијум, отворила је директорка Народног музеја Бојана Борић Брешковић.

Предмет Симпозијума је циркулација античког новца на територији југоисточне Европе у периоду од 5. века с. е. до 5. века н. е. Тематски обухвата циркулацију: грчког, римског републиканског, римског царског и римског провинцијалног новца.
На научном скупу ће реферате презентовати научници, професори универзитета и кустоси престижних музеја из 11 европских земаља, међу којима су и стручњаци Народног музеја Бојана Борић Брешковић и Адам Црнобрња.
У оквиру симпозијума је приређена и документарна изложба Provincial and Imperial Mint in Viminacijum, ауторки Бојане Борић Брешковић и Мирјане Војводе, чије отварање је 15. септембра.

Симпозијум се одржава у одржава у просторијама Domus Scientarium у оквиру Археолошког парка Виминацијум.