Loading Događaji

« All Događaji

• Ovaj događaj je prošao.

Stručna vođenja kroz stalnu postavku „Beogradska mumija“

11. januara u 12:00 - 13:00

|Recurring Događaj (See all)

An event every week that begins at 12:00pm on subota, repeating until 31.03.2020.

Stručno vođenje kroz Staroegipatsku zbirku Narodnog muzeja

Predstavljanje Beogradske mumije u okviru stalne postavke Narodnog muzeja uz podršku Ambasade Egipta u Srbiji i tematsko vođenje kroz Staroegipatsku zbirku Narodnog muzeja.

Mumija staroegipatskog sveštenika Nesmina,  ponovo se nalazi u stalnoj postavci u Narodnog muzeja u Beogradu. Mumiju je kupio u Luksoru 1888. godine Hadži Pavle plemeniti Riđički iz Mokrina i poklonio je Narodnom muzeju. Pored staroegipatske mumije u stalnoj postavci su izloženi staroegipatski kovčeg Nefer – Renepet, Ušabti figure, skarabeji, privesci božanstava Tot i Tauret, udžad oko, deo ogrlica od fajansa, džed stubovi, figurina Izide i Horusa.

Ulaz je slobodan.

Detalji