Београдска мумија – Музеји Србије

Народни музеј у Београду организује стручно вођење Београдске мумије у суботу 13. маја од 12 часова, у Археолошкој збирци Филозофског факултета.

Током вођења посетиоци ће сазнати нешто више о Хаџи Павлу Риђичком, пустоловинама Несминове мумије, али и о култу мртвих, мумификацији, историји и култури птоломејског Египта из ког мумија потиче.

Мумију свештеника Несмина публика може видети у Археолошкој збирци Филозофског факултета. Овај, редак експонат староегипатског периода из фонда Народног музеја, Хаџи Павле Риђички је купио у Египту 1888 године  –  ”не за себе већ за српски народ“.

Пријаве за посету се шаљу на адресу: edukacija@narodnimuzej.rs

Улаз кроз двориште Капетан Мишиног здана из Улице Вука Караџића.

Вођење се организује у склопу манифестације Музеји Србије, десет дана од 10 до 10, која се ове године одржава од 11. до 20. маја на преко 100 локација широм Србије.

Београдска мумија из фонда Народног музеја у Београду