Народна поезија уз гусле

Народни музеј у Београду организује вече извођења епске народне поезије уз гусле у дворишту Музеја Вука и Доситеја у четвртак, 14. септембра у 19 часова.

Епске народне песме, преношене генерацијама, изводиће истакнути гуслари данашњице током једночасовног наступа. У пријатном амбијенту градске оазе у дворишту музеја, присутни ће моћи да уживају у стиховима, као Вук Караџић док је слушајући народне певаче записивао корпус песама који данас са поносом баштинимо. Програми попут овога употпуњују основну изложбену поставку Музеја Вука и Доситеја, која пружа податке о животу ове двојице великана.

Вече народне поезије уз гусле организујемо одсећајући на 230. годишњицу од рођења Вука Караџића у сарадњи са Савезом гуслара Србије. У дворишту Музеја Вука и Доситеја те вечери наступиће:

Бошко Вујачић – Цар Лазар и царица Милица

Владо Руњо – Први мегдан Краљевића Марка

Драшко Магделинић – Стари Вујадин

Драшко Малиџан – Смрт мајке Југовића

Ђорђе Тановић – Марко Краљевић и Муса Кесеџија

Јован Лакићевић- Војвода Пријезда

Казивање –  Славко Алексић.

Овим наступом се завршава летњи програм у Музеју Вука и Доситеја под називом Музеј у срцу града. Улаз на концерт је бесплатан.

НМ вече народне поезије (1)