Од гриве до репа – Музеји Србије

Народни музеј у Београду организује представу за децу Од гриве до репа у четвртак, 17. маја од 13 часова у Музеју Вука и Доситеја. Представа се игра у склопу манифестације Музеји Србије, десет дана од 10 до 10.

Луткарска интерактивна представа Од гриве до репа базирана је на српској епској поезији и прози открива публици детаље из живота Краљевића Марка. У чаробном свету митова и легенди, млађи основци моћи ће да открију песме и приче о Марку Краљевићу, које су се испредале и преносиле кроз векове. Актери представе – глумци, аниматор и ликовни медијатор Дечјег културног центра из Београда развијају причу у којој публика активно учествује.

Представа се организује у склопу манифестације Музеји Србије, десет дана од 10 до 10, која се ове године одржава од 11. до 20. маја на преко 100 локација широм Србије.

Музеј-Вука-и-Доситеја-МВД-MVD-3 (1)