Представљамо вам Народни музеј

У суботу, 18. марта од 12 часова у Музеју Вука и Доситеја одржаће се прва у циклусу радионица Представљамо вам Народни музеј Дечијег клуба Народног музеја и Музеја Позоришне уметности Србије, намењена деци узраста од 7 до 10 година.

Учесници радионице упознаће се, на забаван и поучан начин, са новом сталном поставком Народног музеја, након реконструкције. Заједно са кустосима Музеја Позоришне уметности Србије својим рукама створићемо чаролију једне луткарске представе – сценографију, кулисе, лутке… Свечана премијера представе биће одржана у недељу 19. марта у Музеју Позоришне уметности Србије. Циљ овог циклуса радионица је да се млади учесници упознају са ремек-делима ликовне уметности и најзначајнијим археолошким предметима који ће чинити нову сталну поставку Народног музеја.

Како је број места за радионицу ограничен, молимо све заинтересоване да се пријаве на електронску адресу i.jankovic@narodnimuzej.rs

Narodni muzej Radionica MVD 3

Narodni muzej Radionica MVD 2