Математика свуда око нас

Народни музеј у сарадњи са Природњачким музејом организује радионицу за децу од 8 до 11 година у Галерији природњачког музеја на Калемегдану у недељу, 24. септембра од 13 часова.

Први део радионице подразумева вођење кроз изложбу, уз разговор о томе где све у природи можемо видети математичке појмове и законе (симетрија, ритам, геометријски облици, испупчене и удубљене форме, пуне и празне форме). Поред примене математике у природи осврнућемо се и на појмове и законе у уметности, појам перспективе, геометријских тела и слично, који ће бити дочарани адекватним фотографијама. Кроз занимљив и подстицајан квиз деца ће обновити стечено знање а на самом крају ћемо цртати призоре из природе, преведене у геометријска тела и облике.

Како је број места за радионицу ограничен, молимо све заинтересоване да се пријаве на електронску адресу i.jankovic@narodnimuzej.rs

Програм се одвија у оквиру манифестације Дани Европске баштине.

Галерија Природњачког музеја