Фантастични аутопортрет *одложено

*** Радионица је одложена због одржавања Београдског маратона.

Народни музеј организује радионицу Фантастични портрет намењену деци узраста 10 до 14 година у суботу 21. априла од 12 часова у амбијенту Музеја Вука и Доситеја

У Музеју Вука и Доситеја где се могу видети портрети личности из прошлости, деца ће бити у прилици да замисле себе у градској кући 19. века и направе свој аутопортрет из прошлости са неким од предмета који могу да виде. У томе ће им помоћи подстицајно окружење где се могу видети портрети Вука Караџића и Доситеја Обрадовића, Карађорђа и Милоша Обреновића, али и аутопортрет Вукове ћерке, Мине Караџић, као и њихови лични предмети.

Циљ радионице је формирање изложбе аутопортрета чији ће кустоси бити млади аутори слика.

У Музеју Вука и Доситеја. Пошто је број места ограничен, молимо све заинтересоване да се пријаве за учешће на електронску адресу klubsaradnikanm@gmail.com

МУЗЕЈ ВУКА И ДОСИТЕЈА МВД 3