Шта је Доситеј Обрадовић?

У Музеју Вука и Доситеја биће одржано предавање Шта је Доситеј Обрадовић?  у четвртак, 09. новембра у 18 часова.

Предавање је намењено свима који желе да знају нешто више и значајније о кључној личности просветитељства у Србији, а одржаће га Мирјана Д. Стефановић, професор теорије књижевности и српске књижевности XVIII века са Филозофског факултета у Новом Саду. Мирјана Д. Стефановић је посвећени познавалац и истраживеч дела Доситеја Обрадовића, такође и аутор бројних научних радова и издања међу којима је и  Лексикона српског просветитељства.

Народни музеј овом приликом омогућава заинтересованима да у кући у којој је боравио и сам Доситеј Обрадовић, непосредно од стручњака и познаваоца добију одговоре на једноставна а уједно и најтежа питања, попут овога којим је насловљено предавање.

Ђока Јовановић, Доситеј Обрадовић, плакета, бронза, 1894, ликовна збирка