Šta je Dositej Obradović?

U Muzeju Vuka i Dositeja biće održano predavanje Šta je Dositej Obradović?  u četvrtak, 09. novembra u 18 časova.

Predavanje je namenjeno svima koji žele da znaju nešto više i značajnije o ključnoj ličnosti prosvetiteljstva u Srbiji, a održaće ga Mirjana D. Stefanović, profesor teorije književnosti i srpske književnosti XVIII veka sa Filozofskog fakulteta u Novom Sadu. Mirjana D. Stefanović je posvećeni poznavalac i istraživeč dela Dositeja Obradovića, takođe i autor brojnih naučnih radova i izdanja među kojima je i  Leksikona srpskog prosvetiteljstva.

Narodni muzej ovom prilikom omogućava zainteresovanima da u kući u kojoj je boravio i sam Dositej Obradović, neposredno od stručnjaka i poznavaoca dobiju odgovore na jednostavna a ujedno i najteža pitanja, poput ovoga kojim je naslovljeno predavanje.

Đoka Jovanović, Dositej Obradović, plaketa, bronza, 1894, likovna zbirka

« Povratak na događanja