Азбука

Народни музеј организује радионицу Азбука у Музеју Вука и Доситеја у суботу 17. фебруара од 12 часова. Радионица је намењена деци узраста од 3 до 7 година.

У Музеју Вука и Доситеја изложени су предмети који нам говоре животу и раду двојице великана српског језика и књижевности. Једно од њихових највећих достигнућа је модернизовање српског писма, односно стварање азбуке која се састоји од тридесет слова. Деца се у предшколском узрасту упознају са словима, читањем и писањем, а ова радионица им пружа могућност да слова доживе на занимљив и другачији начин – кроз покрет и плес. Идеја је да креирамо слова азбуке користећи тело, самостално, или уз помоћ друга или другарице.

Крајњи резултат радионице биће фото-азбука.

Молимо све заинтересоване да се, због ограниченог броја учесника, пријаве на електронску адресу eduka@narodnimuzej.rs

Музеј Вука и Доситеја - МВД - MVD - 15