Azbuka

Narodni muzej organizuje radionicu Azbuka u Muzeju Vuka i Dositeja u subotu 17. februara od 12 časova. Radionica je namenjena deci uzrasta od 3 do 7 godina.

U Muzeju Vuka i Dositeja izloženi su predmeti koji nam govore životu i radu dvojice velikana srpskog jezika i književnosti. Jedno od njihovih najvećih dostignuća je modernizovanje srpskog pisma, odnosno stvaranje azbuke koja se sastoji od trideset slova. Deca se u predškolskom uzrastu upoznaju sa slovima, čitanjem i pisanjem, a ova radionica im pruža mogućnost da slova dožive na zanimljiv i drugačiji način – kroz pokret i ples. Ideja je da kreiramo slova azbuke koristeći telo, samostalno, ili uz pomoć druga ili drugarice.

Krajnji rezultat radionice biće foto-azbuka.

Molimo sve zainteresovane da se, zbog ograničenog broja učesnika, prijave na elektronsku adresu eduka@narodnimuzej.rs

Muzej Vuka i Dositeja - MVD - MVD - 15

« Povratak na događanja