Део сталне поставке Народног музеја у Београду – 79 римских камених споменика са и без натписа, међу којима су заступљени: саркофази, надгробне стеле, надгробни споменици, жртвеници и делови архитектонске пластике, изложен је у Великом барутном магацину у Доњем граду у Београдској тврђави. Највећи број експоната припада фонду Збирке античких и средњовековних епиграфских и анепиграфских споменика. Најрепрезентативнији објекти ове врсте прикупљани су од оснивања Музеја 1844. године и чинили су део некадашњег инвентара једне од његових најстаријих формираних колекција.

Информације о посети можете пронаћи на интернет презентацији Београдске тврђаве.

Како стићи до Барутане: Гугл мапа и Интерактивна мапа Београдске тврђаве.

Кликом на слику отворите виртуелну шетњу кроз Колекцију римских камених споменика и изложбу Римски портрет и становници Сингидунума (2012) у Великом барутном магацину на Београдској тврђави (шетњу је креирао vrphototeam):