Кратка историја српске археологије: Почеци

Редовни професор на Филозофском факултету у Београду, др Александар Палавестра, одржаће предавање Кратка историја српске археологије: Почеци у Музеју Вука и Доситеја у четвртак, 2. јула од 18 часова.

Заинтересовани посетиоци ће моће да чују о утемељивачима археологије у Србији. Биће речи о делатности Михајла Валтровића с краја 19. века, о пионирским истраживањима Милоја Васића, као и о томе ко су били први носиоци научног звања доктора у области археологије и која су била научна интересовања и истраживања првих археолога. Ова кратка историја биће закључена назаобилазним освртом на научне доприносе Драгослава Срејовића.

Предавање је намењено свим заинтересованим посетиоцима, а одржава се у контексту актуелне поставке Разарањем непобеђено. Аутори ове изложбе су кустоси Народног музеја Александар Бандовић и Јован Митровић.

Miloje Vasić, Vinča, 1908

Милоје Васић, Винча, 1908