Математика свуда око нас – квиз знања

Народни музеј и Природњачки музеј организију квиз знања Математика свуда око нас у Галерији Природњачког музеја у недељу 5. новембра од 13 часова.

Због великог интересовања, радионица се одржава трећи пут, сваки пут донекле промењена и другачија. Током првог дела радионице кусотос Природњачког музеја Драгана Вучићевић упознаће децу са математичким појмовима у природи, док ће колегиница Ивана Јанковић, из Народног музеја у Београду,  представити математичке појмовима који се користе у уметности. Током другог делу деца ће учествовати у квизу знања, који садржи питања из математике, уметности и света око нас, а у трећем, креативном делу, правиће од пластелина нешто из природе или неки предмет из своје околине, стилизован у виду геометријских облика.

Како је број места ограничен, молимо све заинтересоване да се пријаве на електронску адресу i.jankovic@narodnimuzej.rs

Галерија Природњачког музеја