Matematika svuda oko nas – kviz znanja

Narodni muzej i Prirodnjački muzej organiziju kviz znanja Matematika svuda oko nas u Galeriji Prirodnjačkog muzeja u nedelju 5. novembra od 13 časova.

Zbog velikog interesovanja, radionica se održava treći put, svaki put donekle promenjena i drugačija. Tokom prvog dela radionice kusotos Prirodnjačkog muzeja Dragana Vučićević upoznaće decu sa matematičkim pojmovima u prirodi, dok će koleginica Ivana Janković, iz Narodnog muzeja u Beogradu,  predstaviti matematičke pojmovima koji se koriste u umetnosti. Tokom drugog delu deca će učestvovati u kvizu znanja, koji sadrži pitanja iz matematike, umetnosti i sveta oko nas, a u trećem, kreativnom delu, praviće od plastelina nešto iz prirode ili neki predmet iz svoje okoline, stilizovan u vidu geometrijskih oblika.

Kako je broj mesta ograničen, molimo sve zainteresovane da se prijave na elektronsku adresu i.jankovic@narodnimuzej.rs

Galerija Prirodnjačkog muzeja

« Povratak na događanja