Музеј у срцу града

Током зимског распуста, од 28. јануара до 12 фебруара трајеће манифестације Музеј у срцу града. Проширујући дијапазон музејских програма, жеља организатора је да током школских распуста посетиоци открију вишеструке могућности учестовања, учења и уживања у боравку у музеју.

Програми манифестације су намењени свим заинтересованим суграђанима и посетиоцима Београда, а састоје се од низа активности осмишљених и за децу и за одрасле.

28. јануар – 14. фебруар – Изложба дечијих радова пристиглих на конкурс Зимски празник за памћење.

28. јануар – Дечија радионица Мој доживљај Светог Саве.

03. фебруар – Музеј за баке, деке и унуке

04. фебруара – Дечија радионица Ноћ у музеју.

05. фебруара – Разговор Кафане и механе старог Дорћола.

08. фебруара – Предавање Живот народних бајки.

10. фебруар – Музеј за баке, деке и унуке

Редовни термини за вођења кроз изложбену поставку музеја посвећену Вуку Караџићу и Доситеју Обрадовићу, као и прича о згради музеја, једном од најстаријих стамбених објеката у Београду где је започела рад Велика школа, претеча Београдског универзитета, су уторком у 12 и суботом у 17 часова. Заинтересовани посетиоци се могу без пријављивања придружити групи у овим терминима. Такође, постоји могућност најаве групне посете музеју на eduka@narodnimuzej.rs за коју се посебно организује вођење кроз музеј.

Радно време Музеја Вука и Доситеја:

Уторак, Среда и Петак – од 10 до 17 часова

Четвртак, Субота – од 10 до 20 часова

Недеља – од 10 до 14 часова

Улазница у музеј је 200 динара, за децу 100, док је недељом улаз бесплатан.

Музеј Вука и Доситеја - МВД - MVD - 18