Паја Јовановић – избор слика из збирке Народног музеја у Београду

Тежећи да нашу изузeтну културну баштину представимо и интерпретирамо користећи различите медије те како би љубитељима уметности омогућили још непосреднији сусрет са стваралаштвом Паје Јовановића, Народни музеј у Београду реализује и тематску изложбу представљајући избор најпознатијих дела овог уметника која се чувају у Збирци српског сликарства 18. и 19. века. Одабирајући петнаест дела аутор изложбе, господин Петар Петрoвић, публици ће представити разновrсност и комплексност Јовановићевог опуса. Излажући дела која представљају најрепрезентативније примере Јовановићевих жанр сцена, историјских композиција, портрета, представа женских ликова, пејзажа и мртве природе изложба ће бити прилика да се присетимо сликара дела  непролазних вредности која и данас побуђују пажњу бројних љубитеља уметности.

Кликните на слику да бисте отворили галерију

О системском каталогу прочитајте овде. Уколико желите да купите каталог кликните овде.

Погледајте инсерт из каталога:

кликните на дугме Expand да бисте видели публикацију на целом екрану
Паја Јовановић, Борба петлова