Породични дан у Народном музеју

08.01.2022. u 12:00 - 20:00

Народни музеј у Београду започеће радну 2022. годину са породичним даном са идејом да понуди по нешто за сваког члана породице. Догађај ће трајати од 12 до 20 часова. У понуди заинтересованим посетиоцима биће две радионице, једна која ће се одвијати током целог дана и предвиђено је да деца са својом пратњом самостално узму учешће у прављењу шлемова, бодежа и круна од папира. Затим, радионица у редовном термину у 13 часова, где ће деца са пратњом бити мали детективи у потрази за тајним предметом. У 17 часова биће уприличено стручно вођење кроз део сталне поставке посвећен средњем веку и то из првог лица. Поред тога, програм је обогаћен концертом средњовековне музике, који ће изводити ансамбл Вис Антика. А како бисмо укључили и остала чула, припремљена је и демонстрација средњовековног мачевања од 12 часова, организована од стране школе Свети Ђорђе.

08.01.2022.
Догађај kategorije: