Скулптура у служби историје у Прокупљу

Након беооградске изложбе и гостовања у Крушевцу, Народни музеј у Београду отвара изложбу Скулптура у служби историје од среде 30. августа у 13 часова у Галерији “Божа Илић” у Прокупљу.

На поставци ће бити изложена 34 одабрана остварења знаменитих уметника почев од Јозефа Клеменса, Енрика Пација, Јоаниса Кососа и Јозефа Кранеа, преко чувених Петра Убавкића, Ђорђа Јовановића, Симеона Роксандића, Томе Росандића, Јана Коњарека, Рудолфа Валдеца, Драгомира Арамбашића, Јована Пешића, Пашка Вучетића, закључно са Иваном Мештровићем.

Поставка приказује савремене идеје о ликовном представљању историјских догађаја, ликова владара, хероја и заслужних грађана. Посетиоци изложбе ће тако стећи увид у друштвене, политичке и културолошке преображаје у Србији последњих деценија XИX и почетка XX века. Аутор поставке је музејски саветник Вера Грујић.

И. Мештровић, Краљевић Марко на коњу 1 (1)