Споменици посвећени римским божанствима – Јупитеру, Херкулу, Силвану, Нимфама и Хекати

Народни музеј у Београду организује дечију радионицу Споменици посвећени римским божанствима – Јупитеру, Херкулу, Силвану, Нимфама, Хекати у Лапидаријуму  Великог барутног магацина (Београдска тврђава, Доњи град), у недељу 20.маја од 12 часова. Радионица је намењена деци узраста од 10 до 14 година.

Деца ће овом приликом моћи да виде и сазнају занимљиве појединости о римским каменим споменицима и скулптурама, откривајућу њихову намену у тајновитом простору лапидаријума. Научиће да разликују римска божанства и натписе.

У креативном делу радионице за децу је припремљен квиз уз тумачење епиграфских натписа и цртање.

Обавезно је пријављивање на адресу edukacija@narodnimuzej.rs

Радионица се организује у склопу манифестације Музеји за 10.

Саркофаг са представом Јасона