U susret Novoj godini

Narodni muzej u Beogradu organizuje radionicu U susret Novoj godini u Muzeju Vuka i Dositeja u subotu 16. decembra od 12 časova.

Radionica je namenjena deci uzrasta od 7 do 10 godina.

U duhu zimskih dana i različitih praznika koji se obeležavaju širom sveta u ovom periodu, osvrnućemo se na običaje koje praktikuju različiti narodi pri proslavi Nove godine, kao i na različite datume kada se ona obeležava. Iskoristićemo priliku i da razgovaramo o tome zbog čega slavimo Slavu, kao i na koji način se sve obeležava Božić.

A kako se polako pripremamo za kićenje jelke pravićemo novogodišnje ukrase od eva pene, lepka i kartona, koji su inspirisani predmetima sa izložbene postavke Muzeja Vuka i Dositeja.

Broj mesta je ograničen, pa molimo sve zainteresovane da se prijave na elektronsku adresu i.jankovic@narodnimuzej.rs.

u susret novoj godini 2 (1)

« Povratak na događanja