У сусрет Новој години

Народни музеј у Београду организује радионицу У сусрет Новој години у Музеју Вука и Доситеја у суботу 09. децембра од 12 часова.

Радионица је намењена деци узраста од 3 до 7 година.

У духу зимских дана и различитих празника који се обележавају широм света у овом периоду, осврнућемо се на обичаје које практикују различити народи при прослави Нове године, као и на различите датуме када се она обележава. Искористићемо прилику и да разговарамо о томе због чега славимо Славу, као и на који начин се све обележава Божић.

А како се полако припремамо за кићење јелке правићемо новогодишње украсе од ева пене, лепка и картона, који су инспирисани предметима са изложбене поставке Музеја Вука и Доситеја.

Број места је ограничен, па молимо све заинтересоване да се пријаве на електронску адресу i.jankovic@narodnimuzej.rs.

u susret novoj godini 1 (1)