У сусрет Новој години

Народни музеј у Београду организује радионицу за одрасле У сусрет Новој години у Музеју Вука и Доситеја у суботу 23. децембра од 18 часова.

У духу зимских дана и различитих празника који се обележавају широм света у овом периоду, осврнућемо се на обичаје које практикују различити народи при прослави Нове године, као и на различите датуме када се она обележава. Искористићемо прилику и да разговарамо о томе због чега славимо Славу, као и на који начин се све обележава Божић.

А како се полако припремамо за кићење јелке правићемо новогодишње украсе од ева пене, лепка и картона, који су инспирисани предметима са изложбене поставке Музеја Вука и Доситеја.

Број места је ограничен, па молимо све заинтересоване да се пријаве на електронску адресу m.pejovic@narodnimuzej.rs

u susret novoj godini 3 (1)