Завиримо у Анастасово време

Народни музеј у Београду организује радионицу Завиримо у Анастасово време у склопу изложбе Слика грађанског друштва. Портрети Анастаса Јовановића из Збирке Народног музеја у Београду у Великој галерији Дома војске у суботу 9. септембра од 13 часова.

Радионица за децу од 10 до 14 година одржаће се пред експонатима поставке. У првом делу радионице биће речи о историјским приликама, о животу на двору у време Анастаса Јовановића, као и о свакодневном животу грађанства. Следи обилазак поставке уз стручно тумачење примерено дечјем узрасту уз разговор о фотографијама и литографијама Анастаса Јовановића. У последњем, креативном делу радионице, деца ће правити историјски костим од  папира, инспирисани одећом портрета са изложбе, са којим ће се на послетку фотографисати.

Обавезно је пријављивање на i.jankovic@narodnimuzej.rs

Mihailo Obrenovic 2, 1848.