izdanja

Петар Петровић

2012, 356 стр., илустр., 28 cm

ISBN 978-86-7269-130-6

Суиздавачи: Музеј града Београда, Галерија Матице српске из Новог Сада, Градски музеј Вршац

Системски каталог радова Паје Јовановића (1859-1957) представља изузетан подухват у пописивању и каталогизирању комплетног опуса нашег великог уметника, који је преко седам деценија активно сликао а није за собом оставио адекватну евиденцију дела. У публикацији је систематизовано, хронолошки и тематски, до данас познатих 1099 радова, а уз основне каталошке податке и литературу, наведено је и где је дело репродуковано или излагано, као и његово власничко порекло од настанка до данас. Књига је уједно и прилог монографији о П. Јовановићу Николе Кусовца, која је издата 2010. године, те је њоме заокружено уметничко стваралаштво овог сликара.

Област:
Теме и издавачке целине:

Сва издања Народног музеја могу се купити преко интернет продавнице: www.knjizara.com