Програм Народног музеја за децу школског узраста обухвата вођења кроз сталну поставку, повремене и гостујуће изложбе, као и радионице које се одржавају у нашем простору за едукацију.

Стручна вођења прилагођена су градиву, као и плану и програму наставе. Време трајања вођења је око сат времена, са могућношћу да се вођење прилагоди свакој групи и стави акценат на одређени део сталне поставке.

Кроз радионице, деца су у прилици да кроз познате школске предмете као што су српски језик, ликовна култура или историја (за децу старијег школског узраста) сазнају нешто ново и употпуне постојећа знања на креативан и динамичан начин. Радионице трају око сат и по времена и постоји могућност да се прилагоде по потреби групе.

Понуду програма за предшколске установе преузмите овде.
Формулар пријаве за предшколске установе преузмите овде

Понуду програма за ученике од 1-4. разреда преузмите овде.
Формулар пријаве за ученике од 1-4 разреда преузмите овде

Понуду програма за ученике од 5-8. разреда преузмите овде.
Формулар пријаве за ученике од 5-8 разреда преузмитеовде

Понуду програма за ученике средњих школа преузмите овде.
Формулар пријаве за ученике средњих школа преумите овде

Понуду програма за Музеј Вука и Доситеја – за основне и средње школе преузмите овде
Формулар пријаве за Музеј Вука и Доситеја – за основне и средње школе преузмите овде

У оквиру школског програма, у понуди имамо и посебан програм намењен за школе из удаљених средина – Народни музеј на часу. Више о програму можете сазнати овде.

За све информације, као и за заказивање групних посета са стручним вођењем, можете се обратити нашем Одељењу за рад са публиком и односе са јавношћу на број телефона 060/8075035 или путем мејла на edukacija@narodnimuzej.rs .