Представа „Мој отац Вук Караџић“

19.06.2022. u 12:00 - 13:00

Представа Мој отац Вук Караџић у Музеју Вука и Доситеја. Вук Караџић је био српски филолог, реформатор језика, писац првог српског речника и најзначајнија личност српске књижевности прве половине 19. века. Његов живот обилује причама које су биле инспирација за креирање специјалног милтимедијалног програма, замишљеног тако да сваког посетиоца упозна са појединостима из живота једне од најзначајнијих личности наше историје. Представа Мој отац Вук Караџић је сентиментална животна исповест Вукове ћерке Мине Караџић коју у свом препознатљивом стилу интерпретира глумица Љиљана Јакшић, преносећи занимљивости из приватног живота, породичне потешкоће и приче о најзначајнијим догађајима и личностима које су, својевремено, окруживале Вука Караџића и обликовале његов живот и стваралаштво.

Место: Музеј Вука и Доситеја

19.06.2022.