У циклусу „Предео за доколицу“ бавимо се креативним и образовним потенцијалом одмора и распуста. На радионици „Предео у коме уживам“, користећи драмске технике оживљавамо пејзаже: планина, приморја, речних обала, села. Тражимо пределе који нас асоцирају на неке лепе успомене, рекреирамо догађаје из сећања, осећања везана за пределе и догађаје. Стварамо краће музичке композиције, приче и песме инспирисане сликама предела.

Уводећи драмске технике у музејски изложбени простор, интеракцијом са учесницима, откривамо нове могућности за доживљај уметничких дела и археолошких сведочанстава прошлости из сталне поставке Народног музеја.

Пријављивање учесника узраста од 10 до 14 година обавезно је на адресу radionice@narodnimuzej.rs.