Јуче је у Пекингу одржан састанак извршног одбора Међународне алијансе музеја на Путу свиле, коју чини више од стотину институција. У раду састанка који је водио Ванг Чунфа (Wang Chunfa), председник Алијансе и директор Националног музеја Кине (AIMS), учествовала је и Бојана Борић Брешковић, в.д. директора Народног музеја у Београду и потпредседник Алијансе. Разговарало се о плановима и изазовима у координацији активности Алијансе.

У оквиру планирања активности за период од наредне две године и унапређења сарадње између музејских институција Пута свиле, као кључни аспекти унапређења су препозната истраживања која би за циљ имала идентификовање капацитета и потенцијала удружених институција, покретање изложбених и истраживачких пројеката у чију реализацију би истовремено било укључено више институција, интеграција истраживачких ресурса, формирање фонда из којег би у будућности пројекти били финансирани. Извршни одбор је постигао договор  да наредна конференција буде реализована у периоду између 10. и 14. септембра 2020. године, а да ће теме на које ће том приликом бити усмерена особита пажња бити жене и уметност у контексту Пута свиле као и значај дијалога Истока и Запада у време откривања великих прекоморских путева, односно значај сагледавања Пута свиле у глобалном контексту.

Након одржаног састанка, потписано је писмо о намерама између Националног музеја Кине и Народног музеја у Београду, којим потвђују договор да 2020. године Народни музеј у Београду гостује изложбом Лице као артефакт у Народном музеју Кине. Свечано отварање изложбе је предвиђено непосредно пред или у току рада конференције, како би све музејске институције и представници многобројних земаља били у прилици да се упознају са археолошким изузетним културним наслеђем са наших простора.