ФРЕСКЕ МАНАСТИРА КОСОВА И МЕТОХИЈЕ

аутор изложбе и каталога: Сања Пајић

28 страна, 14 страна са репродукцијама, 29 cm

Двојезични текст (српски/енглески)

Суиздавач: Завод за међународну научну, просветну, културну и техничку сарадњу Републике Србије

Захваљујући богатој збирци копија, Галерија фресака (у саставу Народног музеја у Београду) још једном je представила ремек-дела српске средњовековне уметности. Одабране копије зидног сликарства (44 копије фресака), насталог током XIII и XIV века, из цркава Богородице Љевишке, Грачанице, Пећке патријаршије (Светих апостола, Богородице Одигитрије и Светог Димитрија) и Христа Пантократора из Дечана, потврђују живо духовно и уметничко богатство Косова и Метохије, које је по својој изузетности саставни део светске културне баштине.

Сва издања Народног музеја могу се купити преко интернет продавнице: www.knjizara.com