Предавање: Организација инклузивних изложби „Невидљива уметност. Ширећи границе могућег“.

26.10.2023. u 18:00 - 19:00

Државни Ермитаж је дуги низ година активни учесник у развоју и имплементацији методологије музејске инклузије. Изложба „Невидљива уметност. Ширећи границе могућег” један је од пројеката на који са поносом представља тачку прекретницу у размишљању о инклузивности музеја. Овај пројекат представља резултате истраживања које је музеј спровео са жељом да буде  доступан свима. Иако примарну циљну групу изложбе представљају слепи и слабовиди посетиоци, она истовремено пружа могућност свим заинтересованим посетиоцима да на посебан начин доживе светско културно наслеђе. Изложба представља јединствене резултате експеримената и истраживања реализованих у Државном Ермитажу. Пројекат показује могућности просветитељске мисије музеја у целини и програма инклузивног социјалног развоја, усмереног на обезбеђивање једнаких услова приступа светској културној баштини за све. Свеобухватна дискусија о пројекту отвориће нове перспективе за разумевање методологије музејске инклузије, окренуте будућности.

26.10.2023.