Радионица „О римским боговима и грчким херојима“

26.09.2021. u 12:00 - 13:30

У уводном делу радионице предвиђено је кратко вођење кроз поставку римских камених споменика, из једне од најстаријих Збирки Народног музеја у Београду, изложених у тајновитом простору лапидаријума. Током вођења деца ће бити упозната са врстама изложених предмета, историјским подацима о римском Сингидунуму и значењу натписа на латинском језику. Научиће како да препознају жртвенике посвећене римским боговима, упознаће се са њиховим култовима на нашем тлу и представама грчких хероја на једном римском саркофагу. У креативном делу радионице за децу је припремљен квиз, читање и тумачење натписа и цртање.

Пријављивање учесника узраста од 10 до 14 година обавезно је на адресу radionice@narodnimuzej.rs.

26.09.2021.