Народни музеј суграђанкама: Чајанка уз уметност

08.03.2022. u 14:00 - 18:00

У жељи да и ове године поклонимо нешто посебно женском делу популације за Дан жена Народни музеј у Београду организује Чајанку уз уметност.

Даривајући посебну пажњу женама, не само да Музеј широм отвара своја врата него показује да цени рад свих жена, почевши са делом свог колектива па до свих оних које су нам пружиле на различите начине подршку током свих ових година. Ово је један мали знак пажње којим желимо да им се захвалимо, али и да дарујемо јединствени тренутак свим заинтересованим дамама.

На „Чајанци уз уметност“ у Народном музеју, уз шољу чаја (или кафе) имаћете прилику да разговарате са запосленима у музеју и да се у друштву Наташе Илић, Ненада Никитовића, Александра Цвјетиновића, Иване Ивановић, Магдалене Дробњак, Тијане Кнежевић, Бојана Поповића, Лидије Хам и Јане Тошковић ближе упознате са радом на конзервацији и рестаурацији слике „Крунисање цара Душана“, средњовековном одећом, детаљима и личностима са слике, али и са радом уметника Ивана Мештровића.

Место: Одмориште на првом спрату

08.03.2022.