Римски богови и грчки хероји на каменим споменицима у лапидаријуму

19.05.2019. u 12:00

У уводном делу радионице предвиђено је кратко вођење кроз поставку римских камених споменика, из једне од најстаријих Збирки Народног музеја у Београду, изложених у лапидаријуму, у тајновитом простору Великог барутног магацинa. Током вођења деца ће бити упозната са врстама изложених споменика и кратком историјом римског Сингидунума. Научиће како да на основу натписa на латинском језику препознају жртвенике посвећене римским боговима, упознаће се са њиховим култовима на нашем тлу и представама грчких хероја на једном римском саркофагу. У креативном делу радионице за децу је припремљен квиз, препознавање натписа на споменицима, цртање и бојење цртежа изабраних споменика.

Радионицу воде: Веселинка Нинковић, музејски саветник и Ивана Минић, виши кустос

Број места за радионицу је ограничен.
Обавезно је пријављивање на адресу i.minic@narodnimuzej.rs

Програм се одвија у оквиру манифестације „Музеји за 10“ и бесплатан је за посетиоце.

19.05.2019.