Narodni muzej u Beogradu nastavlja ciklus radionica Play muzej koje će u martu biti namenjene deci od 10 do 14 godina. I ovog meseca Play muzej nastavlja ciklus pod nazivom “Gde je drama?”.

Odvijaće se u muzejskom izložbenim prostoru, gde ćemo zajedno sticati jedinstvena iskustva i gde će se, sasvim izvesno, odigrati i neki ključni susret između mladog čoveka i muzejskog predmeta.

Koristeći dramske tehnike, moći ćemo da lična iskustva povežemo sa umetničkim delom, umetnicima, značenjima i porukama. Otkrivajući umetnost, učesnici će moći da stignu i do pitanja koja njih inače zaokupljaju.

Istraživaćemo autoportrete, pokušati da odgovorimo na pitanja o tome kada je nago telo umetnost, povezivati muziku sa likovnim izrazom ili pokušati da dokučimo misli i reči umetnika i modela.

Dragocene ideje i razmišljanja naših učesnika dodatno će oblikovati radionice.

Radionice se održavaju u Narodnom muzeju, prva tri četvrtka tokom februara, od 18 do 20č. Prijavljivanje na playmuzej@narodnimuzej.rs