PLAY MUZEJ ZA ODRASLE

IZA OGLEDALA – APSTRAKCIJA KAO INSPIRACIJA

Ova konkretna radionica zamišljena je kao svojevrsno putovanje iza očiglednog i očekivanog.
Kroz razne dramske vežbe pokušaćemo da se oslobodimo vizuelnih ali i jezičkih predstava realnosti i uobičajenog pojmovnika. Kada otključamo svoju maštu i zađemo u prostor onostranog, pokušaćemo da interpretiramo slike apstraktnog slikarstva kroz lične veze i asocijacije. Upisivaćemo svoje male lične istorije i priče u postojeće vizuelne elemente koji se nalaze na slikama apstraktnog slikarstva bogate kolekcije Narodnog muzeja. Ova upisivanja biće ključ za nova razumevanja, interpretacije i diskusije koje će onda postati osnov za nove male umetničke intervencije.

Prijave na playmuzej@narodnimuzej.rs

***

Play muzej je dramska kreativna radionica koja se održava u Narodnom muzeju svakog poslednjeg četvrtka u mesecu od 18č.

Na Play muzej radionicama kroz interakciju, vežbe, dramske forme, vođene fantazije, igre i druge kreativne i umetničke discipline oživljavamo, proigravamo, razumevamo i doživljavamo umetnička dela kao i život umetnika na jedinstven i ličan način. Tokom procesa rada često stvaramo i svoja mala umetnička dela kao refleksiju na delo ili umetnika.

Svaka radionica je definisana tematski, kreirana kao jedinstvena celina, i traje 2č.