PLAY МУЗЕЈ ЗА ОДРАСЛЕ

ИЗА ОГЛЕДАЛА – АПСТРАКЦИЈА КАО ИНСПИРАЦИЈА

Ова конкретна радионица замишљена је као својеврсно путовање иза очигледног и очекиваног.
Кроз разне драмске вежбе покушаћемо да се ослободимо визуелних али и језичких представа реалности и уобичајеног појмовника. Када откључамо своју машту и зађемо у простор оностраног, покушаћемо да интерпретирамо слике апстрактног сликарства кроз личне везе и асоцијације. Уписиваћемо своје мале личне историје и приче у постојеће визуелне елементе који се налазе на сликама апстрактног сликарства богате колекције Народног музеја. Ова уписивања биће кључ за нова разумевања, интерпретације и дискусије које ће онда постати основ за нове мале уметничке интервенције.

Пријаве на playmuzej@narodnimuzej.rs

***

Play музеј је драмска креативна радионица која се одржава у Народном музеју сваког последњег четвртка у месецу од 18ч.

На Play музеј радионицама кроз интеракцију, вежбе, драмске форме, вођене фантазије, игре и друге креативне и уметничке дисциплине оживљавамо, проигравамо, разумевамо и доживљавамо уметничка дела као и живот уметника на јединствен и личан начин. Током процеса рада често стварамо и своја мала уметничка дела као рефлексију на дело или уметника.

Свака радионица је дефинисана тематски, креирана као јединствена целина, и траје 2ч.