ФРАНЦУСКО-СРПСКА САРАДЊА У ОБЛАСТИ АРХЕОЛОГИЈЕ

Двојезични текстови (српски/француски)

ISBN 978-86-80093-54-3

Суиздавачи: Француски културни центар и Археолошки институт, Београд

У Фрацуском културном центру у Београду је уприличена изложба поводом 35 година изузетне француско-српске сарадње, започете 1973. са археолошким истраживањима античког Сирмијума, који су касније проширени и на локалитет Царичин град. Овај заједнички рад стручњака током година је обухватао, не само археолошка ископавања, већ и публиковање резултата, заштиту баштине и обуку наших сарадника. Преко 45 изложених експоната, већином архитектонске пластике, укључујући и римске мозаике из Губеревца, који се чувају се у Народном музеју у Београду, само су део откривених објеката значајних за српску и светску археологију.

Сва издања Народног музеја могу се купити преко интернет продавнице: www.knjizara.com