Обавештење кандидатима у вези са полагањем стручног испита у мајском испитном року 2023. године

заинтересовани кандидати  пријаве за полагање стручног испита у мајском испитном року 2023. године могу поднети Народном музеју Србије у периоду од 16. марта до 3. априла 2023. године на Обрасцу који се може преузети на крају Обавештења.

Полагање стручног испита се организује и спроводи у складу са одредбама Правилника о програму и начину полагања стручног испита у музејској делатности („Сл. Гласник РС“ бр. 118/2021).

Уз пријаву за полагање стручног испита, у складу са одредбама члана 6. Правилника, доставља се:

1)    Фотокопијa дипломе о стеченом степену стручне спреме, у три примерка

2)    Потврдa установе у којој је кандидат запослен о дужини стручног оспособљавања, у три примерка

3)    Доказ о уплати 10.000,00 динара на име трошкова полагања стручног испита на жиро рачун Народног музеја бр. 840-31120845-93, Модел: 97, Позив на број: 82-02341-04-01-742314-00

У складу са чланом 10. Правилника, кандидати са стеченим високим образовањем, уз Пријаву за полагање стручног испита су у обавези да доставе у три примерка попуњен Образац под називом Пријава предлога теме рада за полагање стручног испита, који се може преузети на крају Обавештења.

Комисија за полагање стручног испита у музејској делатности ће по окончаном поступку разматрања пријава предлога теме кандидатa у мајском испитном року 2023. године, благовремено објавити на интернет страници Музеја Листу кандидата којима је одобрена тема рада у поступку полагања стручног испита у мајском испитном року 2023. године. Након објављивања Листе кандидата којима је одобрена тема рада, кандидатима ће бити остављен примерен рок за достављање хабилитационог рада са мишљењем ментора, у три примерка.

Обавештавамо заинтересоване кандидате да ће полагање стручног испита у музејској делатности у мајском испитном року 2023. године бити реализовано дана 05.06.2023. године са почетком у 10:00 часова у објекту Народног музеја у Београду, Трг Републике 1а. Такође, обавештавамо кандидате да ће консултације у вези са полагањем стручног испита у мајском року 2023. бити реализоване он-лајн уз помоћ платформе за видео комуникацију Google Meet. Термин одржавања консултација је 29.05.2023. године. Свим кандидатима ће накнадно бити прослеђено обавештење у вези са распоредом одржавања консултација из сваког појединачног предмета.

Сви заинтересовани кандидати који желе да присуствују консултацијама дужни су да прибаве неопходну опрему како би били у могућности да слушају консултације путем платформе за видео комуникацију Google meet, што подразумева следеће:

1. Десктоп или лаптоп рачунар са камером и микрофоном
  2. Интернет конeкцију
  3. Gmail/ Google Meet налог

Kандидати који испуњавају прописане услове за полагање стручног испита у обавези су да техничком секретару комисије доставе адресу свог Gmail/ Google Meet налога, како би се испунили технички услови за одржавање консултација по предметима.

За додатне информације контакт особа је технички секретар Комисије, Јасмин Паповић, тел: +381 60 807 5118; e-mail: j.papovic@narodnimuzej.rs

Пријава-предлога-теме-за-полагање-стручног-испита

Формулар пријаве

Списак кандидата којима је одобрена тема рада, мај 2023.