Ауторско вођење: „Тела и простори. Кроз збирке цртежа страних уметника из Народног музеја Србије“

16. маја u 18:00 - 19:00

Ауторско вођење кроз изложбу „Тела и простори. Кроз збирке цртежа страних уметника из Народног музеја Србије“, одржаће музејска саветница др Драгана Ковачић, 16. маја у 18 часова. На изложби која се отвара поводом 180 година постојања Народног музеја Србије, биће приказана дела Адолфа Манцела, Пјер Бонар, Александра Божинова, Едгара Дега, П.О. Реноара, Пабла Пикаса, Ел Лисицког, Мохољ-Нађа, Николаја Рериха, Огиста Родена, Жана Коктоа, Амадеа Модиљанија и других најзначајних, али и оних мање познатих уметника која се сада први пут представљају јавности. Ауторка изложбе откриће на који начин су тело и простор, две велике и константне теме европске визуелне уметности, биле тумачене у временима у којим су се смењивали уметнички правци, од романтизма до класичне авангарде те се се битно мењао однос према човеку и околини.

16. маја
Догађај kategorije: