Предавање „Зашто су жене важне – приче из угла уметнице“

25.11.2021. u 18:00 - 19:00

Поводом Светског дана борбе против насиља над женама, у Атријуму Народног музеја сви посетиоци имаће прилику да учествују у разговорима под називом Зашто су жене важне – приче из угла уметнице.

Визуелна уметница и дизајнерка Сања Солунац дуги низ година у свом раду бави се питањима рода кроз паксе савремене уметности, културе и нових медија. Тема разговора биће питање родних тема уметничког стварања – како се манифестује у уметности, као и зашто је битно да се уметност бави питањима родне равноправности користећи своје медије као оружје за борбу против насиља над женама. У разговорима ће такође бити речи и о уметницама чија се дела налазе на сталној поставци Народног музеја и њиховим радовима и активизму кроз историју уметности.

25.11.2021.