Разговори „Холандски пејзаж Јанa ван Гојена под лупом рестауратора“

15.06.2023. u 18:00 - 19:00

Разговор-предавање „Холандски пејзаж Јана ван Гојена под лупом рестауратора“, биће организовано у Народном музеју 15. јуна током којег ће публика имати прилику да у друштву Софије Кајтез, рестауратора саветника Народног музеја Србије, ауторке истоимене књиге завири у чари магичног простора конзервације и рестаурације.
Књига које је повод за организовање догађаја представња једну од веома ретких књига из области конзервације и рестаурације слика, у којој је сумирано ауторкино дугогодишње искуство на комплексном пољу третмана слика старих мајстора. Кроз уводни део о техничком аспекту натуралистичког пејзажа, техници и сликарским материјалима холандских дела на дрвету тог периода ауторка нас доводи до приче о сложеној проблематици истраживања, анлиза и конзерваторско-рестаураторског третмана слике „Холандски пејзаж“.

15.06.2023.