Стручно вођење „Манастир и музеј: идентитет и баштина“

08.10.2022. u 18:00 - 19:00

Шта је музеј? А шта манастир? И да ли их повезује ишта, сем почетног слова М? Одговор на ово питање крије се у историји колективног сећања код Срба: прича почиње зачећем и процватом српске државности, а са њом и православног идентитета у време династије Немањића. Потом се дешава сумрак државе и ,,петовековно ропство“, упркос коме идентитет опстаје. Као такав се, најзад, уткао у националну идеологију модерне Кнежевине и Краљевине. Вођење посвећено идентитетима, српској културној баштини, манастирима, музејима, њиховој улози у формирању нечега што је нама и данас познато као српство, за вас су припремили студенти историје уметности на пракси, Емилија Аћимовић и Драган Јаношевић. Видимо се у суботу, 8.10. у 18 часова.

08.10.2022.