Фотоконкурс Археолошка фотографија – спој прошлости и будућности права је прилика за све љубитеље фотографије да археолошку културну баштину код нас и у свету визуелно забележе на фотоапаратима, таблет рачунарима или мобилним телефонима. Тако настале фотографије, уз кратак опис археолошког локалитета, предмета, колекције или археолошког музеја који се на њима налазе, пошаљите електронском поштом на адресу i.minic@narodnimuzej.rs  уз ваше име и презиме и број телефона. Фотографије можете слати од 25. јула до 21. септембра 2018. Године.

Стручни жири одабраће петнаест најбољих радова који ће бити изложени у  Народном музеју у Београду, у време трајања XX Међународне смотре археолошког филма.

Остале фотографије, које стручни жири уврсти у  шири избор, биће представљене како на таблет рачунарима на сталној  поставци Народног музеја у Београду, тако и на друштвеним мрежама и интернет презентацији Народног музеја.

Пријавом на такмичење учесници гарантују:

Термин за слање радова: од 25. јул до 21. септембра 2018.

Електронска адреса за слање радова и контакт: i.minic@narodnimuzej.rs