Слика чувеног Паје Јовановића са представом Парсифала, однедавно позната и стручној јавности, настала је у другој деценији XX века. Данас се чува у приватном власништву, а посетиоци Народног музеја имаће јединствену прилику да је виде у Атријуму Народног музеја. Том приликом ће музејски саветник Петар Петровић, кустос Збирке српског сликарства и XVIII и XIX века и аутор каталога целокупног познатог опуса Паје Јовановића, у издању Народног музеја, представити новооткривену слику и знатижељним посетиоцима покушати да предочи место у богатог и плодног стваралаштва Паје Јовановића. На овај начин Народни музеј упућује не само на музејске збирке, већ подсећа на значајну делатност колекционара за очување и сакупљење културних добара.