U uvodnom delu radionice predviđeno je kratko vođenje kroz stalnu postavku rimskih kamenih spomenika, iz jedne od najstarijih Zbirki Narodnog muzeja u Beogradu, izloženih u lapidarijumu, u tajnovitom prostoru Velikog barutnog magacina. Tokom vođenja deca će biti upoznata sa vrstama izloženih spomenika i kratkom istorijom rimskog Singidunuma. Naučiće kako da na osnovu natpisa na latinskom jeziku prepoznaju žrtvenike posvećene rimskim bogovima, upoznaće se sa njihovim kultovima na našem tlu i predstavama grčkih heroja na jednom rimskom sarkofagu. U kreativnom delu radionice za decu je pripremljen kviz, prepoznavanje natpisa na spomenicima, crtanje i bojenje crteža izabranih spomenika.

Radionicu vode: Veselinka Ninković, muzejski savetnik i Ivana Minić, viši kustos

Broj mesta za radionicu je ograničen.

Obavezno je prijavljivanje učesnika uzrasta od 10 do 14 godina  na adresu radionice@narodnimuzej.rs