Народни музеј у Београду, Галерија Матице српске и издавачка кућа CLIO позивају вас на сусрет са Кетрин Хикли ауторком књиге Минхенско скривено уметничко благо Хитлеров трговац и његово тајно наслеђе.
Узбудљива, сјајно документована, готово криминалистичка прича Кетрин Хикли о љубитељу уметности, Хитлеровом трговцу и сараднику, страсном колекционару и спретном занесењаку Хилдебранду Гурлиту који је од првог сусрета са делима немачких експресиониста 1912. године био опчињен снагом њихове друштвене поруке и ликовне храбрости.

Говоре:

Бојана Борић Брешковић, директорка Народног музеја / Ирина Суботић, историчарка уметности / Милена Драгићевић Шешић, професорка на Универзитету уметности / Зоран Хамовић, главни уредник ИП Цлио / Кетрин Хикли, ауторка