Откривајући делове прошлости о украсним рамовима, учесници радионице намењене одраслима сазнаће све о богатству и разноврсности украсних рамова кроз време. Биће речи о њиховој намени и материјалима од којих се израђују. Обилазећи галеријски простор Народног музеја, учесници ће се упознати са врстама украсних рамова попут касета рамова, Луј XIV, ампир, бидермајер, блондел, сецесиијски, преко еклектичких рамова, индустријских до савремених рамова сведених на лајсне.

Учесници ће имати прилику да сазнају о техникама позлаћивања рамова. У практичном делу, учесници ће моћи да се окушају у прављењеу орнамената и открију неке од тајни конзервације и рестаурације украсних рамова, као и да добију неке од корисних савета о чувању, бризи и заштити украсних рамова у кућним условима.

Радионицу воде: Ивана Минић, виши кустос у Одељењу за рад са публиком и односе с јавношћу и Мирослав Васић, виши  техничар конзерватор у Одељењу конзервације и рестаурације Народног музеја у Београду.

Учешће у радионици се плаћа 300 динара на билетарници музеја при доласку на програм.

Због ограниченог броја учесника, обавезно је пријављивање на i.minic@narodnimuzej.rs