ГРАДОВИ И ДВОРЦИ У СРЕДЊОВЕКОВНОЈ СРБИЈИ

2014, 439 стр, илустр, 29 cm

Средњи век: монографије, 1

ISBN 978-86-7269-163-4

Милан Кашанин, историчар уметности и књижевности, један од управника Народног музеја у Београду (1935-1944) и некадашњи директор Галерије фресака (1953-1961), предао је своју рукописну грађу и колекцију фотографија на чување Средњовековном одељењу Народног музеја. Грађу чине белешке објављених и скице необјављених текстова и студија М. Кашанина о српској средњовековној уметности. Б. Иванић је уобличила и приредила за ову прилику непубликоване белешке које је о градовима и дворцима М. Кашанин скупљао око 50 година. Користан прилог у монографији је реконструисан списак коришћене и неупотребљене литературе са апстрактима текстова.

Сва издања Народног музеја могу се купити преко интернет продавнице: www.knjizara.com