Изражавамо дубоку жалост због одласка проф. др Радмиле Милентијевић, великог  добротвора Народног музеја Србије и нашег дугогодишњег пријатеља.
Током своје дугогодишње каријере професора на Градском колеџу у Њујорку, као и функције министра у Влади Србије, Радмила Милентијевић се упоредо бавила хуманитарним и добротворним радом помажући установе културе у Србији. Била је велики добротвор како Народног музеја Србије тако и Саборне цркве у Београду чији је ктитор-задужбинар, Српске академије наука и уметности, Вукове задужбине, Матице српске и многих других. Својим несебичним и пожртвованим деловањем проф. др Милентијевић је оставила неизбрисив траг у српској култури на чему смо јој бескрајно захвални.
Као великог добротвора Свете Саборне и Апостолске Цркве Патријарх српски Иринеј одликовао ју је орденом Светога Саве другог степена 27. октобра 2015. у Азањи. Професор емеритус Радмила Милентијевић, писац и историчар преминула је у Њујорку у 91. години.